CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. et Ing. Martin Šmída

Do politiky jsem v podstatě přišel z kompostárny, kde jsme z něčeho shnilého, tvořili něco užitečného pro všechny. To je zkušenost, která se v politice rozhodně hodí. Jak k tomu ale došlo? V roce 2012 jsem byl z politiky obecně skutečně zklamaný a neměl jsem koho volit. Pak jsem něco zaslechl o Pirátech a hned po první schůzi jsem pochopil, že Piráti jsou politická strana, kterou můžu s čistým svědomím volit. To, že v roce 2012 byly šance na zvolení Pirátů minimální, mě naopak vyhecovalo, abych se přidal a pomáhal.

Své politické zaměření na oblast životního prostředí jsem si vybral z několika důvodů. Jednak protože jsem pracoval pro kompostárnu, kterou se nám podařila rozvinout ve fungující firmu a dokonce se nám povedlo založit také Kompostářskou asociaci. A zejména proto, že mi není jedno stav a budoucnost naší krajiny. Chci živou krajinu, a proto je pro mě příroda prioritou.

Jsem prostě kluk z vesnice, co se snaží nějak přispět k veřejnému prostoru a pomoct snahám o lepší budoucnost téhle země a třeba i Země. V oblasti odpadového hospodářství se pohybuji už opravdu dlouho a byl bych rád, kdybych své dosavadní zkušenosti mohl zúročit. Věřím, že každý odpad může být zdrojem, pokud se správně nastaví systém. Ten ovšem začíná už ve výrobě a při nákupu, pokračuje přes možnosti třídění a následné recyklace. 

Jsem ochotník a pár her jsem už i režíroval. Do politiky však role a divadlo nepatří. V politice jsme sami za sebe, se všemi klady a zápory. 

6
Martin Šmída.jpg
Pirátská strana

Olomoucký kraj

Majetín


36 let

krajský radní pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství, muzikant