CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Jan Vavřička

Jsem pačejovský rodák a vyrůstal jsem v rodině jako nejmladší ze 4 dětí. Po ukončení školní docházky jsem se vyučil, pak udělal průmyslovku a později Vysokou školu ekonomickou v Praze. V roce 1976 jsem se oženil a mám jednoho syna a jednoho vnuka. Bydlel jsem sice dvacet let v Klatovech, ale do Pačejova jsem se zase vrátil.

Značnou část života jsem pracoval v různých pozicích ve stavebnictví, v roce 2004 jsem ukončil pracovní poměr a stal se OSVČ. Zároveň jsme se společníkem koupili firmu, která prováděla výrobu a montáž plastových výrobků. Přitom jsme podnikali v oboru nemovitostí a obchodovali na burze. Po vítězství v komunálních volbách v roce 2014 jsem tyto činnosti výrazně omezil a věnoval se práci starosty obce. Vítězství ve volbách jsem obhájil i v roce 2018, takže pracuji ve funkci starosty druhé volební období. Za úspěch považuji, že se mně podařilo opravit většinu obecního majetku - budovy, stavby, návesní rybníky, školu, školku. Vybudovat dvě nová hřiště a dokončit vodní nádrž na zachycení vody v přírodě o velikosti 1,1 ha. Také se podařilo výrazně oživit společenský život v obci. Důkazem je získání Modré stuhy za společenský život v obci v soutěži Vesnice roku v roce 2018 a ocenění nejvyšší v této soutěži Zlatou stuhu v roce 2019 a Pačejov se tak stal Vesnicí Plzeňského kraje roku 2019. Velké téma v našem regionu je boj proti záměru vybudovat u nás úložiště jaderného odpadu. V současné době je velkou prioritou vybudování kanalizace v obci, na níž se nám podařilo získat dotaci a realizace bude zahájena v příštím roce. To je akce za více než 100 milionů korun.

Pokud se týká mých zálib a koníčků - od roku 1968 jsem skautem, skautským činovníkem od roku 1994, více jak 25 let pracuji jako vedoucí oddílu oldskautů. Za úspěch považuji, že se mně podařilo vydat tři publikace o historii skautského hnutí v Pačejově a na Klatovsku. Mám rád muziku - country, populární i dechovku. Mým velkým koníčkem je motorismus, jsem jedním ze zakladatelů známé a jedné z nejstarších Rally Pačejov.

13
Jan_Vavricka_fin_2.jpg
Starostové a nezávislí

Plzeňský kraj

Pačejov


65 let

starosta Pačejova