CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Jana Krutáková

Místní rozvoj a udržitelnost by neměly být jen volebními hesly. Pojďme se přiblížit občanům a společně vyvíjet úsilí na zlepšení prostředí, které nás obklopuje.

Vystudovala jsem vodní stavby a vodní hospodářství na VUT v Brně. V tu dobu jsem však ještě netušila, že právě voda bude v budoucnosti jedno z nejpalčivějších témat naší země.

V roce 1996 jsem byla zvolena do zastupitelstva Moravské Nové Vsi, později jsem se stala starostkou. Velmi vřelý vztah mám k jižní Moravě, nedokážu si představit místo, kde bych se cítila lépe. Proto mne trápí, jak na ni dopadají změny klimatu i zanedbaný místní rozvoj v podobě neudržovaných silnic, špatné dostupnosti primární zdravotní péče či nedostatečné pokrytí péčí sociální. Je třeba řešit jak odpad, kůrovce, erozi, zadržování vody v krajině, tak i zmiňovanou dopravu. Tato témata aktuálně otevírám z opozičního křesla v Poslanecké sněmovně a jsem členkou výborů pro zemědělství a životní prostředí. Zároveň předsedám podvýboru pro udržitelný rozvoj, který považuji za nejzásadnější, z mého pohledu mu však prozatím není dán prostor, jaký by si zasloužil. Mým přáním je, aby se podařilo úspěšnou praxi mnoha starostů z různých koutů naší země aplikovat na celou republiku.

Stála jsem u vzniku hnutí Starostů a nezávislých. Myšlenka, že převedeme zkušenosti z komunálu do praxe v Poslanecké sněmovně, mi přijde dnes stejně aktuální jako tehdy. Asi nebudu první, kdo řekl, že starostové mají k občanům nejblíž. A stejně tak by měli mít k občanům blízko i vrcholní politici, což se bohužel u nás v praxi zatím moc neděje.

2
Jana Krutáková.jpg
Starostové a nezávislí

Jihomoravský kraj

Moravská Nová Ves


59 let

poslankyně PČR, členka zemědělského výboru a výboru pro životní prostředí, ředitelka odpadářské společnosti