CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Jiří Hájek


Jsem stavař. Už od dětství jsem měl jasno. Vzor jsem měl v tatínkovi projektantovi, který mě už jako malého bral na stavby. Vystudoval jsem ČVUT a po škole jsem si prošlapal všechny pozice až k řediteli stavební firmy.

Po revoluci jsem vyjel na rok a půl na zkušenou do Rakouska a Německa. Návrat do vlasti byl prozřením – urbanismus, kvalita práce, technologie a použité materiály, ve všem jsme zaostávali. Založil jsem stavební firmu a začal se zajímat o politiku.

V politice jsem postupoval odspodu a v letech 2010–2014 byl starostou obvodu Pardubice V, ze kterého jsme udělali nejpříjemnější místo pro život ve městě, opravili jsme většinu sídlišť a vydupali si stezku do Dražkovic. V té době jsem se dal dohromady s energickými a rozumnými lidmi a společně jsme založili pardubickou organizaci Starostů a nezávislých.

Nyní jsem městský i krajský zastupitel a jako politik dbám na to, abych byl hlavně důvěryhodný, nelžu a nekradu. Stejně vnímám i Piráty, také oni místo prázdné kritiky nabízejí řešení problémů. Zaměřuji se hlavně na dopravu a třeba žalostné financování krajských silnic státem.

A čemu se věnuji ve volném čase? Vyrážím s partou na kola nebo si užívám volnost při projížďce na motorce. Srdcovou záležitostí mi je kaplička Svaté Anny, kterou jsme s rodinou postupně zrekonstruovali a zpřístupnili veřejnosti.

2
JIiří Hájek
Starostové a nezávislí

Pardubický kraj

Pardubice


60 let

stavební inženýr, zastupitel MO Pardubice V, Pardubic a Pardubického kraje