CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Lukáš Vlček

Když jsem se ve svých 24 letech stal starostou města Pacov na Pelhřimovsku, byl jsem nejmladším starostou v republice. Ve funkci jsem letos po patnácti letech skončil a pevně věřím, že je za mnou a mým týmem vidět kus dobré práce a že se Pacov zásadně proměnil.

Máme za sebou úspěšné projekty v oblasti školství, vodohospodářství, sportovní a kulturní infrastruktury, bydlení, ale věnovali jsme se i efektivnímu managementu města jako takového. Samotný Pacov totiž zaměstnává přes tři sta lidí. Získal jsem ocenění Nejlepší starosta Kraje Vysočina, myslím však, že patří všem, kteří mi ta léta pomáhali. Člověk to nikdy nezvládne úplně sám.

Jako krajský náměstek hejtmana mám teď na starosti lesní a vodní hospodářství, zemědělství a životní prostředí. Vysočina je jedním z nejkrásnějších krajů právě díky svému přírodnímu bohatství, o které musíme aktivně pečovat a chránit ho. Věnuji se i odpadovému hospodářství a regionálnímu rozvoji – ta témata jsou hodně propojená a je důležité je vnímat jako celek.

Když mám volný čas, věnuji se rodině a sportu. Kromě atletiky působím v pelhřimovském hokejovém klubu, a to nejen jako hráč, ale i jako pořadatel domácích zápasů. Po letech jsme dokázali znovu přitáhnout diváky na stadion a krajskou ligu jsme v poslední sezoně s velkým náskokem vyhráli. O životní prostředí se starám i ve volném čase. Kůrovec nám sežral les, tak teď sázím nový na základě principu druhové pestrosti.

2
Lukáš Vlček.jpg
Starostové a nezávislí

Kraj Vysočina

Pacov


39 let

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro lesní a vodní hospodářství, zemědělství, životní prostředí, Člen rady města Pacov, Ekonom