CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Ing. Pavla Pivoňka Vaňková

Jsme tu proto, abychom pracovali pro lidi a zlepšovali jim jejich životy. Slušně, poctivě a s respektem ke všem lidem v České republice.

Energičnost, citlivost, empatii a zvědavost. Tyto čtyři vlastnosti jsem dostala při svém narození do vínku a v podstatě mě charakterizují. Už od dětství hledám skryté příčiny, souvislosti, řády a zákonitosti, a pokud je nenajdu, tak je nastavuji. Lákají mě změny a obnova všeho, co není opravdové.

Chci přispět ke změně, kterou naše společnost tolik potřebuje. Chci, aby se nejen mým, ale všem našim dětem žilo v České republice dobře. Aby byly hrdé, když vysloví, odkud pocházejí. Abychom byli pyšní, že opět patříme mezi nejlepší země světa, kde se dobře a bezpečně žije. Abychom už se za politické představitele nemuseli stydět. Jako mámě tří dospívajících synů mi není lhostejné, v jakém prostředí žijeme. U nás v Lišově na Českobudějovicku, kde jsem se narodila, se to podařilo. Několikrát jsme vyhráli volby a za těch dvanáct let udělali pořádný kus práce. Naše projekty nezůstaly jen v představách. Lidé navštěvují zrekonstruovaný kulturní dům, zdigitalizované a zmodernizované 3D kino, máme tu rodičovské centrum s prostorem k hraní Lišáček a nový sportovní areál pro spolky i veřejnost. U rybníka Koníře vzniklo přírodní koupaliště.

Založila jsem iniciativu Pivoňka, která pomáhá rodinám žít lépe, například dostat děti od počítačů a tabletů, a stará se rovněž o životní prostředí. Nezapomínám ani na osobní život. Ráda cestuji, mluvím několika jazyky a miluji četbu. Knihy jsou totiž studnice moudrosti, ze kterých čerpám nejen inspiraci, ale i sílu. Ve volném čase sportuji, hlavně běhám, a poslední rok jsem se vrhla i na otužování, které mě zcela pohltilo. Je to očista těla i ducha. Věřím, že nyní dostanu důvěru pracovat pro lidi i na celorepublikové úrovni. Vrátím politice slušnost, důvěru a odhodlání pracovat pro všechny lidi, nejen pro vyvolené. Mezi má hlavní témata patří vzdělávání, ochrana životního prostředí, podpora rodin, soulad pracovního a rodinného života, začleňování matek z rodičovské dovolené zpět do pracovního procesu.

5
pavla-vankova.jpg
Starostové a nezávislí

Jihočeský kraj

Lišov


44 let

ekonom, pedagog, vedoucí odboru vnitřních věcí, zakladatelka iniciativy Pivoňka