CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Pavel Hájek

Je mi 42 let a jsem starostou obce Těchobuz a krajským tajemníkem hnutí STAN na Vysočině. Aktivní jsem v Mikroregionu Stražiště a Svazu města obcí ČR, kde pomáhám neuvolněným kolegům starostům řešit běžné starostenské problémy. Vystudoval jsem Lesnickou a dřevařskou fakultu Mendelovy univerzity a toto vzdělání využívám i při správě obecních lesů. Ve volném čase včelařím, rád pobývám v zimě i v létě na horách, jezdím na kole. Rád si přečtu dobrou knihu, detektivku, sci-fi i literaturu o historii.

Jsem zvyklý, že pokud se mi něco nelíbí, tak se snažím aktivně tuto věc změnit. Ze stejného důvodu jsem před 17 lety kandidoval do zastupitelstva obce a stal se starostou. A jak vypadá naše celostátní politika se mi nelíbí. Vím, že to nezměním sám, ale voda po kapkách i kámen rozbíjí.

Co chci dokázat v politice? Dokázat zůstat stát nohama na zemi, udržet si kontakt s životem běžných občanů, kteří nemají odvahu vstoupit do politiky a těmto sloužit, protože politika je služba celé společnosti. Protože pocházím a celý život žiji na venkově, který ale bohužel pomalu vymírá, chtěl bych dosáhnout toho, aby podmínky pro život na venkově byly stejně kvalitní a v některých ohledech i lepší než ve velkých přelidněných městech.

20
Pavel Hájek.png
Starostové a nezávislí

Kraj Vysočina

Těchobuz


42 let

Krajský tajemník hnutí STAN, Starosta obce Těchobuz