CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Jiří Loskot

Jsem ženatý, mám dva syny a 5 vnoučat. Bydlím na Rakovnicku v městysi Mšec. Mám úplné středoškolské vzdělání a mezi mé schopnosti patří kreativita, psychická odolnost, organizační schopnosti a dobrá komunikace. Mezi mé volnočasové aktivity patří: politika, sebevzdělávání, kultura, sport, gastronomie, příroda a rozvětvená rodina.

Jsem přesvědčen, že v parlamentu mají své místo jako poslanci zejména zástupci samosprávných celků, kteří nejlépe znají problematiku nejen obcí, ale i svých občanů, což je pro práci v parlamentu určitě pozitivum. Mohu čerpat z vlastní více jak 10leté zkušenosti v pozici starosty městyse a předsedy dvou dobrovolných svazků obcí, člena Předsednictva SMS Středočeského kraje a jejího místopředsedy a člena Rady SMS ČR za Středočeský kraj. V parlamentu budu prosazovat samozřejmě zejména volební program STAN v rámci naší koalice a z pohledu starosty městyse s necelými 1 000 obyvateli a SMS ČR, které zastupuje zejména malé obce i problematiku regionálního rozvoje a dopravní obslužnosti obcí.

Chtěl bych pracovat ve výboru pro dopravu a věnovat se problematice zejména dopravní obslužnosti obcí, kde není možné nechávat vše na krajích a mnohdy i na obcích, které musejí ze svých rozpočtů doplácet dopravní obslužnost. Jsem přesvědčen, že se do této problematiky musí více zapojit stát, který má zcela jednoznačně připravit po projednání s kraji strategii, jak bude v ČR nastavena dopravní obslužnost. Tady chci vycházet ze zkušeností z více jak 13leté praxe jako předseda Dobrovolného svazku obcí okresu Rakovník pro zajištění dopravní obslužnosti. Dokázat chci to, aby se na dopravní obslužnosti podílel stát a to snížením jízdného a tím dostat více cestující do hromadných cestovních prostředků. Za samozřejmost považuji prosazovat volební program koalice, za kterou kandiduji.

32
Jiří Loskot
Starostové a nezávislí

Středočeský kraj

Mšec


66 let

starosta