CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

JUDr. Martin Karim

Narodil jsem se před 55 lety v Praze a mám české a kurdské kořeny. Od roku 1990 jsem pracoval jako OSVČ a ve vedení několika společností. Nyní vlastním daňově poradenskou firmu CFA Partners s.r.o. a už několik let pracuji jako metodik v oblasti mezinárodněprávního oddělení České správy sociálního zabezpečení. Zabývám se důchody s mezinárodním prvkem. Moje alma mater je Panevropská vysoká škola v Bratislavě, kde jsem vystudoval Fakultu práva. Titul doktora práv jsem pak získal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde jsem tři roky studoval v rámci mimořádného studia všech oborů platného práva, a kde nyní studuji Ph.D. se zaměřením na právo sociálního zabezpečení. Jsem také milující manžel a otec čtyř skvělých dětí, na které jsem moc pyšný. Mám rád zvířata a fascinují mě hory.

V březnu roku 2019 jsem jako zastupitel vedl nezávislou komunální kandidátku v obci Trnová, kde žiji se svou rodinou. Po komunálních volbách jsem se zapojil do práce kontrolní komise a po loňských krajských volbách jsem byl nominován do Majetkové komise Rady Středočeského kraje, dozorčí rady Nemocnice Středočeského kraje a do Výboru pro audit krajských nemocnic.

Chci pomáhat slabším a zranitelným a také pomoci zastavit probíhající likvidaci demokratických principů a právního státu. V případě, že dostanu důvěru voličů a vznikne mi poslanecký mandát, zapojím se dle potřeby do práce ve výborech. Mému srdci jsou nejblíže Výbor pro evropské záležitosti, Výbor pro sociální politiku a Zahraniční výbor. Myslím, že by bylo vhodné, abych také pracoval na posílení důvěry voličů v náš důchodový systém a využil své zkušenosti. Znám tuto problematiku jak z praktické, tak i z teoretické stránky a dobře vím, že v této oblasti není vůbec vhodné experimentovat.

11
Martin Karim
Pirátská strana

Středočeský kraj

Trnová


55 let

právník metodik