CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Markéta Balková

Do Hvožďan jsem se provdala z rodné Prahy a vzala je jako svůj nový domov nejen pro sebe, ale i pro své dva syny. Vystudovala jsem obchodní akademii a pomaturitní studium cestovního ruchu. V Praze jsem časem zanechala práci v cestovním ruchu a plně jsem se věnovala rodině.

Časem, jak to tak bývá jsem se začala zajímat o dění na vsi a přemýšlela jak se aktivněji zapojit a nebýt jen pasivní a přihlížet. Na podzim 2006 jsem poprvé kandidovala do obecního zastupitelstva, v lednu 2009 jsem se stala starostkou obce Hvožďan.

Jako starostce podbrdské obce na trojmezí krajů, kde všude je daleko, se mi daří rozvíjet obecní vybavenost, posílit investice do naší základní a mateřské školy, infrastruktury, a ani nezapomínat na naše kulturní dědictví. Jsem aktivním členem v řadě regionálních i republikových organizací, podporující rozvoj venkova a ochranu životního prostředí. V roce 2017 jsme se staly středočeskou Vesnicí roku.

Paradoxně to byla právě doba Covidu, která nás jako vesnici ještě více semkla a ukázala, že společně dokážeme být solidární a přežít, protože tady u nás na periferii platí - co si neuděláme, to nemáme!

22
Markéta Balková
Starostové a nezávislí

Středočeský kraj

Hvožďany


47 let

starostka