CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

MgA. Michal Čepelka

Baví mě žít jako Forrest Gump. Často říkám, že můj život je jako bonboniéra. Mám štěstí na skvělé náhody a rád přijímám nové výzvy. Jsem kreativec a digitální nomád. Můžu tak bydlet a pracovat kdekoli, kde mám přístup k internetu. Když jsem se ale po letech vrátil domů do Broumova, uvědomil jsem si, jakou změnou k horšímu město prošlo. Mladí lidé odcházejí, je tu nedostatek pracovních příležitostí i služeb pro občany. A to není problém jen Broumova, ale celé republiky. Nechci, abychom žili ve městech duchů. Chci motivovat lidi, aby měli touhu vracet se do svých rodných regionů, aby tam předávali své zkušenosti, podnikali a zakládali rodiny.

V minulosti jsem učil ve škole pro neslyšící nebo byl promítačem a grafikem v královéhradeckém kině. Aktuálně učím výtvarné předměty na univerzitě, jsem na doktorském studiu a předsedám spolku zaměřenému na kulturu, umění a veřejný prostor. Kultura je součástí mého vesmíru už dvacet let a věřím, že má sílu měnit životy. V politickém prostředí si zaslouží více pozornosti, vždyť ovlivňuje každého z nás. I moje oblíbené vzpomínky jsou spjaté s kulturou – nadpozemský zážitek z koncertu Nicka Cavea, nocování ve Vatikánu, výlet na dvojkole do galerie současného světového umění v Haagu.

Politikaření je mi proti srsti. Chci dělat politiku, která je efektivní, upřímná a nezkorumpovaná. To jsem našel u Pirátů. Líbí se mi, že každý Pirát je osobitý, ale členové dokážou najít společnou řeč, protože je pojí stejný cíl. Mě jako politika definuje liberálnost, empatie, kreativita. Mám energii měnit zažité pořádky. Například to, jak pracujeme. Věřím, že díky digitalizaci můžeme stále více pracovat z domu, nemusíme se stěhovat za prací do velkých měst nebo každý den dojíždět desítky kilometrů. I to může přispět k zastavení vysídlování venkova a přilákat lidi zpět do míst, kde vyrostli.

3
Čepelka_2.png
Pirátská strana

Královéhradecký kraj

Broumov


35 let

kreativec, grafik, univerzitní pedagog