CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Adam Polánský

Je mi 30 let a žiji od dětství v Říčanech. Vystudoval jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a od roku 2019 působím jako advokát. V současné době jsem předsedou odborné programové komise STAN pro Ústavu a justici a zastupitelem města Říčany.

Pokud mi dáte svoji důvěru, chtěl bych se s ohledem na svou profesi podílet na posílení nezávislosti institucí jako je Ústavní soud, Česká národní banka nebo Česká televize. Jsem také přesvědčen, že je potřeba reformovat českou justici, často pomalou a neefektivní. Za svou praxi advokáta jsem bohužel již mnohokrát poznal, že v Česku se nechodí k soudu pro spravedlnost, ale pro rozsudek. V neposlední řadě bych prosazoval maximální transparentnost a otevřenost procesů ve veřejné sféře – jako když jsem se podílel na zpracování pozměňovacího návrhu senátora Zdeňka Hraby, kterým došlo k omezení tzv. politických trafik. Zcela na místě je i revize zákona o obcích, a to hlavně odstranění některých zbytečných formalit.

Mým politickým krédem je vždy důsledně stát na straně nejen mých voličů, ale všech občanů. Věřím, že podzimní volby přinesou pozitivní změnu celé naší zemi. Všichni ji totiž potřebujeme. O naléhavosti potřebné změny nás opakovaně v současné koronavirové krizi přesvědčují váhavé a nepřesvědčivé kroky současné vládní garnitury.

14
Adam Polánský
Starostové a nezávislí

Středočeský kraj

Říčany


31 let

advokát