CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Bc. Vít Rakušan

Jako rodilý kolíňák jsem po absolvování vysoké školy začal v roce 2001 vyučovat dějepis, německý jazyk a politologii na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře. V roce 2010 jsem byl zvolen starostou města Kolín.

Jako starostovi města se mi podařilo stabilizovat finanční situaci a dluhové služby města Kolína a razantně snížit jeho zadlužení. Zasadil jsem se o systematickou podporu kulturních a společenských akcí, zprovoznění registru městských smluv a rozklikávacího rozpočtu. Město Kolín se tak stalo přívětivější a otevřenější ke svým občanům. I přes velké zadlužení se nám podařilo realizovat nebo nastartovat obrovské investice, jako například opravu chrámu sv. Bartoloměje či dokončit nové autobusové i vlakové nádraží.

Od roku 2012 jsem také zastupitelem Středočeského kraje a od roku 2017 poslancem. V roce 2019 jsem se stal předsedou hnutí STAN a z tohoto důvodu jsem se vzdal funkce starosty Kolína. V parlamentu působím ve Výboru pro bezpečnost a v zahraničním výboru. V tom hodlám pokračovat i v případě svého zvolení v období 2021–2025. Chci totiž našim občanům přinést moderní a bezpečnou zemi, ve které se bude dát volně dýchat, svobodně a naplněně žít.

1
Vít Rakušan
Starostové a nezávislí

Středočeský kraj

Kolín


42 let

poslanec a středoškolský učitel, bývalý starosta Kolína