CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Jakub Grós

Jsem veselý, optimistický člověk, který miluje transparentnost, otevřenost a spolupráci lidí. Jsem Aktivní skaut a občan, který rád přichází s novými cestami a řešeními a nespokojí se s tím, že něco nejde. Procestoval jsem svět, leč mé srdce patří naší vlasti a mému Slovácku. Proto zde také se svou rodinou žiju a aktivně se zapojuju do dění okolo sebe. Vystudoval jsem kombinaci oborů sociální politika, sociální antropologie a informační studia. Snad to značí, že už od mlada mne zajímá, jak funguje společnost, jak fungují sociální mechanismy a jak může stát a samospráva lidem zlepšit život. Věřím datům, analýzám a myslím si, že bez informovaných rozhodnutí a transparence to prostě nejde. Profesní život mne naučil, jak dosahovat cílů, řídit projekty, rozhodovat se, a hlavně jak pracovat s lidmi a týmy.

Od mlada jsem skautem a vydrželo mi to doteď, jsem místopředseda krajské rady. Věřím, že skautská výchova ve mne nezanechala pouze silné morální nastavení, ale taky vztah k lidem, přírodě a okolí kolem nás. Věřím, že politika se nemá dělat pro jakýkoliv osobní prospěch, ale jako služba společnosti s tím, že názory lidí jsou poslouchány a respektovány. To vše s cílem a představou neustálého zlepšování. Ať už kvality našich životů, tak i našeho okolí, které k tomu přispívá. Bez velkých cílů nejsou velké výsledky.

Chci ukázat, že náš život a veřejný život nejsou dvě různé kategorie. To, jak žijeme a kde žijeme, se dá změnit. Naše okolí je to nejcennější, protože v něm žijeme. Ať už to jsou lidé, města, příroda. Prostě si přeju, aby naše děti žily v zase o něco lepším světě než je ten současný. Co chci dokázat v Poslanecké sněmovně? Schopnosti, zkušenosti, vědomosti a nadšení. Za svou profesní i občanskou dráhu jsem řídil nespočet týmů a projektů, které se povedly a které jsem vždy zanechal v lepším stavu, než v jakém jsem do nich vstupoval. A samozřejmě spokojenější lidi. Myslím, že o tom politika je. Dělat spokojenější lidi v delším horizontu, i když to v tom krátkodobém nemusí být vidět.

21
21. Jakub Grós_sedy.jpg
Pirátská strana

Zlínský kraj

Uherské Hradiště - Mařatice


33 let

agilní kouč, skautský činovník, předseda petičního výboru Čisté Hradiště