CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Josef Flek

Jsem zdravotník, pedagog, včelař, tatínek tříměsíční Violky, věčný optimista a altruista. V hnutí STAN Tišnov vedu místní buňku a jsem místopředseda oblastního sdružení. Iniciuji projekt „STAN DONÁTOŘI“, zaměřující se na nezištnou pomoc. V projektu „Zdravý kraj“ jsem zrealizoval přednášky na téma „Zachraňuj a buď připravený“. Účastnil jsem se obnovy formanské Růzcké cesty. Podporuji projekt iParcely.cz, který zjednodušuje stavební řízení.

V poslední době v našem státě narůstají sociální nejistoty. Mám chuť a sílu zkusit určité věci zlepšit. Jako každý člověk i já procházím vývojem osobnosti a chtěl bych přispět svými názory a názory svých přátel a mentorů ze STANU do politického soukolí. Být součástí pozitivních změn v politice. Rád bych přenesl praktické životní zkušenosti do české politiky. Jakožto čerstvý otec, bych rád, aby moje dcera žila v bezpečném státě. Naše budoucnost jsou naše děti a jejich budoucnost je právě teď.

V Poslanecké sněmovně bych se primárně věnoval výboru pro zdravotnictví, kde se zaměřím na podporu zdravotnických zařízení a zdravotníků samotných. Zdravotnictví je v České republice na vysoké úrovni, i když je potřeba zajistit jeho udržitelnost a pravidelnou valorizaci plateb pro zdravotníky, lékaře a hasiče aj. Podpořit digitalizaci a omezit nesmyslné a svazující papírování pro zdravotníky a lékaře. Druhá volba je hospodářský výbor. Zde bych šel cestou zjednodušení stavebního řízení a podpory bydlení pro mladé rodiny. Upravit zákon o prodeji obecních pozemků, aby obec mohla tyto pozemky nabídnout v prvé řadě mladým rodinám. Podporuji nízké regulace, ale silný právní rámec státu. V Poslanecké sněmovně bych rád správné podpořil, chybné se pokusil napravit.

10
10JosefFlekS.JPG
Starostové a nezávislí

Jihomoravský kraj

Tišnov


33 let

zdravotník, včelař