CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Libuše Vévodová

Jmenuji se Libuše Vévodová, od svého narození žiji ve Svitavách. Maturitu jsem složila na zdejším gymnázium a poté vystudovala pedagogickou fakultu na VŠ J. E. Purkyně, nynější Masarykova univerzita v Brně. Při studiích jsem působila jako vychovatelka ve školní družině, učila jsem na prvním i druhém stupni základní školy. Nyní předávám své znalosti a zkušenosti studentům na gymnáziu v mém rodném městě.

O politické dění jsem se zajímala od událostí roku 1989, kdy jsem spoluzakládala stávkový výbor a OF ve Svitavách. Po parlamentních volbách v roce 1990 jsem se plně věnovala rodině a zaměstnání. Znovu jsem se zapojila v roce 2010, kdy jsem úspěšně kandidovala do MZ Svitavy. Tuto pozici jsem obhájila v roce 2014 i 2018, kdy jsem byla zvolena už za Českou pirátskou stranu.

V roce 2017 jsem podpořila naši kandidátku do parlamentu. Zajímám se o školskou a sociální problematiku. I v poslanecké sněmovně se tomuto chci věnovat. Spojení se STANem je velkým přínosem. Mají stejně jako my prioritní zájem na plnohodnotném životě našich občanů.

3
Libuše Vévodová3
Pirátská strana

Pardubický kraj

Svitavy


64 let

středoškolská učitelka matematiky, zastupitelka Svitav a Pardubického kraje