CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Martin Zábranský

Střední školu jsem ukončil maturitní zkouškou v roce 1992 na Gymnáziu v Uherském Hradišti. Po absolvování studia na Univerzitě Palackého v Olomouci, ve studijním oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů biologie – tělesná výchova, jsem nastoupil na učitelskou dráhu. Nejdelší část svého profesního života jsem strávil jako středoškolský učitel. Vzdělávání mladých lidí mě velmi bavilo a vztahy se studenty i kolegy byly vždy dobré. Do Starého Města, kde bydlím, mě přivedl před 30 lety volejbal, kterému se věnuji od žákovských let. Do dnešního dne jsem aktivní hráč, poslední dobou i trenér mládeže. A samozřejmě také zaměstnání na zdejší střední škole, kde jsem učil a určitou dobu zastával funkci zástupce ředitele. Vedle sportu je mým dlouholetým koníčkem pěstování vinné révy a výroba vína.

Za STAN kandiduji v komunálních, krajských i parlamentních volbách více jak deset let. Líbí se mi jejich proevropské myšlení i odpovědnost za správné fungování samospráv. Je to dobrá parta lidí, zkušených politiků, jejichž schopnosti úspěšně vést obce a města jsou prověřeny mnohými komunálními volbami. Požívají obrovské důvěry mezi svými spoluobčany. Nejsou jen marketinkovým politickým projektem na jedno volební období. Jsem rád, že mohu pracovat v krajském výboru STANu ve Zlínském kraji. A přiznám se, byla to i osobnost Petra Gazdíka, která mě nasměrovala do tohoto politického hnutí.

Základním kamenem mé profesní dráhy je kvalitní práce komunálního politika. Staré Město je má srdeční záležitost. Vždy se budu snažit, abych pro své město, kraj i stát odvedl tu nejlepší práci.

8
8. Martin Zábranský_sedy.jpg
Starostové a nezávislí

Zlínský kraj

Staré Město


47 let

místostarosta Starého Města, učitel