CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Ondřej Lochman Ph.D.

Vystudoval jsem anglický jazyk a občanskou výchovu, ale typický učitel se ze mě nestal. Lákaly mě moderní trendy ve vzdělávání, kterým jsem se věnoval během doktorského studia. Následně jsem se jako lektor, moderátor či facilitátor účastnil stovky vzdělávacích projektů v Evropě, USA i na Blízkém východě. Viděl jsem kus světa, ale v roce 2011 jsem vyslyšel volání domova. Vrátil jsem se do rodné Veselé, pomohl v ní rozhýbat život a kulturní akce jsme začali pořádat i v Mnichově Hradišti. S hnutím Žijeme pro Hradiště jsme v roce 2014 vyhráli volby a já se stal starostou. O čtyři roky později jsme úspěch zopakovali, když jsme získali přízeň více než 60 procent voličů.

V parlamentu bych rád uplatnil zkušenosti, které jsem sesbíral jako pedagog, starosta a v posledních letech také jako středočeský krajský zastupitel. V podvýboru pro mládež a volný čas bych rád navázal na svou někdejší spolupráci s MŠMT nebo na působení v čele prestižní nadace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, které jsem pomohl vrátit někdejší lesk. V podvýboru pro e-government bych rád zúročil zkušenosti s digitalizací a zaváděním elektronických nástrojů, kterých v Mnichově Hradišti využíváme již desítky, a podpořil zrychlení digitalizace státní správy – to chápu jako klíčovou prioritu. Blízko mám také k tématu životního prostředí – jako starosta se aktivně věnuji otázce zastavování kvalitní zemědělské půdy komerčními provozy a snažím se hledat způsoby, jak tento problém úspěšně redukovat. Věřím, že tyto zkušenosti by našly uplatnění v podvýboru pro ochranu přírody a krajiny / financování péče o životní prostředí. V neposlední řadě bych mohl v podvýboru pro dopravu uplatit zkušenosti ze středočeského krajského výboru pro dopravu, v jehož čele stojím jako předseda.

Jsem přesvědčený, že politika se má dělat odspodu a že má vyrůstat z občanské společnosti. Každý politik, než se posune o patro výš, by měl nasbírat zkušenosti na komunální úrovni. To by mělo zaručit, že nebude odtržený od problémů obyčejných lidí. Já jsem tímto procesem již prošel, a proto jsem se rozhodl vstoupit do celostátní politiky, kde hodlám hájit zájmy běžných občanů, svých sousedů.

4
Ondřej Lochman
Starostové a nezávislí

Středočeský kraj

Mnichovo Hradiště


40 let

starosta a pedagog