CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Pavel Křeček

Jsem žižkovský rodák a patriot, advokát a radní Prahy 3 pro kulturu a strategické plánování. Ve své městské části se dlouhodobě angažuji v občanských aktivitách usilujících o záchranu a revitalizaci funkcionalistické budovy Nákladového nádraží Žižkov. Kromě advokacie a práci na radnici se dále aktivně věnuji rozvoji česko-německých kulturních vztahů prostřednictvím divadelních projektů pro mládež z obou zemí.

Vždy mi vadila všudypřítomná kritika poměrů v naší české politice a její paušalizace od lidí, kteří sami jen nečinně přihlížejí. Proto jsem aktivně vstoupil do komunální politiky. Bohužel současná politická situace a úroveň politické kultury negativní pohled občanů na politiky a politiku jako takovou stále více prohlubují. To bych si přál změnit a motivovat zejména mladé lidi k většímu zapojení do věcí veřejných a spolu s ostatními na společné kandidátce Pirátů a STAN dokázat lidem, že politiku mohou dělat i slušní lidé, kteří ji vnímají především jako službu občanům, a kteří mohou být veřejnosti prospěšní svými profesními i životními zkušenostmi a proměnit negativa v pozitiva.

Chci posunout naši zemi k modernímu státu 21. století, zejména v oblasti práva. Zjednodušení a zefektivnění soudní soustavy, její digitalizace, reforma volebního práva, přijetí nového památkového a stavebního zákona, odplevelení právního řádu, ve kterém se už ztrácíme i my právníci, to jsou výzvy, které před námi stojí a k jejichž realizaci chci svým působením v Poslanecké sněmovně přispět.

18
Pavel Křeček
Starostové a nezávislí

Hlavní město Praha

Praha 3


39 let

advokát, radní Prahy 3 pro kulturu a strategické plánování