CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Viktor Tichák, Ph.D.

Díry na silnicích i v rozpočtech, to je bohužel Česko. I když máme krásnou zemi plnou šikovných lidí, v systému je plno chyb, o jejichž nápravu bych se rád zasadil. Přemýšlím analyticky, mám rád tabulky, nemám tak problém mezery odhalit ani systematicky pracovat na jejich odstranění. Koneckonců hledáním anomálií se živím, jsem lingvista a věnuji se především zvláštnostem české a německé gramatiky. Kromě toho rád poznávám nové kraje i lidi a inspiruji se jejich zkušenostmi.

Do politiky mě přivedly právě ony zmíněné zásadní systémové chyby. Mezery, které většina z nás bere jako danou skutečnost, se kterou se musíme vyrovnat. Někteří nad nimi jen mávnou rukou, jiným by tyto chyby i vyhovovaly. Já bych je naopak rád napravil. Při svém doktorském studiu jsem se musel například potýkat s nástrahami, které všem nastavuje nefunkční autorský zákon. Odborníci nemohou jednoduše zkoumat aktuální práce o svém vlastním tématu, protože si na nich jiní sedí jako žáby na prameni, a to brzdí rozvoj poznávání. Začal jsem přesvědčovat ostatní, že systém potřebuje změnu k něčemu novému, lepšímu, a tak jsem se přidal k Pirátům.

Chtěl bych zalátat díry ve finančním systému, posouvat zemi směrem k moderní liberální demokratické společnosti, podpořit například manželství pro všechny, novelu autorského zákona a vůbec všechny návrhy vedoucí k modernějšímu Česku. Chci odstartovat změnu k lepšímu.

3
viktor_tichak.jpg
Pirátská strana

Olomoucký kraj

Olomouc


31 let

univerzitní pedagog, zastupitel města Olomouce, jazykovědec