CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

PhDr. Mgr. Filip Jiroušek

Pocházím z Jaroměře a jsem učitelem na gymnáziu. Díky své práci i vlastnímu studiu vnímám potřebu po změně v českém školství. Jako stěžejní vidím nutnost ve školách vyučovat témata, která dávají smysl a jsou pro žáky v dnešní době klíčová.

Apeluji na to, aby se český systém vzdělávání odklonil od memorování z učebnic a reflektovaly se potřeby současných mladých lidí. Dnešní svět se velmi rychle posouvá dopředu, ovšem naše školství nikoliv.

Za angažmá ve veřejném prostoru považuji už samotné učitelství, protože člověku umožňuje, aby se podílel na tom, jakým způsobem budou přemýšlet další generace. Do politiky přicházím jako učitel z praxe, který ví, jaká slabá místa má náš vzdělávací systém. Rád bych se podílel na proměně vzdělávacího obsahu a forem vyučování. K tomu je potřeba vstoupit do politiky a snažit se to prosazovat na nejvyšší úrovni.

Piráti pro mě představují inovativní a moderní stranu a jejich školský program nejvíce souzní s mými představami o tom, jak by české školy měly vypadat.

4
Filip Jiroušek
Pirátská strana

Královéhradecký kraj

Studnice


26 let

učitel na gymnáziu, historik