CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Ivan Bartoš je dlouholetým předsedou České pirátské strany, stál už u jejího vzniku v roce 2009. Na podzim 2017 byl zvolen poslancem za Středočeský kraj, od té doby působí rovněž jako předseda sněmovního Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

Ivan se narodil v severočeském Jablonci nad Nisou, kde také prožil celé svoje dětství. V sedmnácti letech vyjel na zkušenou do Spojených států amerických, zde i úspěšně odmaturoval. Následně složil rovněž českou maturitní zkoušku v rodném městě na Gymnáziu U Balvanu. V devatenácti letech začal studovat v Praze na dvou vysokých školách: teologii na Husitské teologické fakultě a informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nakonec se rozhodl více zaměřit na informační studia, v nichž získal v roce 2013 velký doktorát. Během studií se také ještě jednou vrátil do Ameriky, kde absolvoval jeden semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans. Profesně působil v několika českých a nadnárodních společnostech v oboru informačních technologií, pracoval například pro Newton IT, Monster Worldwide, T-Mobile či startoval pracovní portál Air Jobs.

Od mládí ho zajímala sociální témata, pomoc lidem v těžké životní situaci a boj proti omezování svobody. Proto se angažoval v oblastech blízkých neziskovému sektoru či občanské společnosti a následně se i rozhodl vstoupit do politiky, kterou vnímá jako možný prostředek ke zlepšení životní úrovně obyvatel České republiky a jejich ochraně.

Rodiče ho už od dětství vedli k lásce k hudbě, ta ho doprovází i do dospělosti. Hraje na akordeon, jako DJ mixuje psychedelic trance a zpíval v kapele. Je vášnivý čtenář a filmový nadšenec, baví ho karetní i deskové hry a pravidelně ho také lze zastihnout při sportování v pražských parcích, kam si chodí pročistit hlavu.

Je ženatý s Lydií Frankou, členkou České pirátské strany, s kterou vychovávají dceru Amálku. V létě 2020 se jim narodil syn Bertram.

Jeho největšími hodnotami jsou svoboda a vzájemná tolerance, které se snaží prosazovat jak v osobním, tak i politickém životě.

1
Ivan_Bartos.jpg
Pirátská strana

Ústecký kraj

Ústí nad Labem


41 let

Poslanec PČR, předseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj PS PČR, specialista na informační technologie