CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Tomáš Dubský

Kdo by v Pardubickém kraji neznal Veselý Kopec? Ten stejně jako Rváčov, Možděnice, Dřevíkov a Svobodné Hamry spadá pod obec Vysočina, kde jsem už 13 let starostou. Pokud se k nám na Hlinecko vydáte, vězte, že je tu moc hezky, což v roce 2015 ocenil titulem Vesnice roku i Pardubický kraj.

Jmenuji se Tomáš Dubský, je mi 47 let, jsem ženatý a mám dvě dospělé děti. Než jsem usedl do starostovského křesla, pracoval jsem ve stavební firmě jako vedoucí zásobování a pak tři roky v Elektro Praze Hlinsko. Vystudovanou mám střední průmyslovku v Chrudimi. Mojí dlouhodobou vizí a programem je podpora života na venkově, kdy se především snažím najít způsob, jak zachovat služby i v těch nejmenších obcích. Jak na to? Je potřeba, aby stát spravedlivěji rozděloval peníze z daní, nejde všechno řešit dotacemi.

Už 30. rokem jsem členem dobrovolných hasičů Možděnice a tam pro změnu zastávám funkci místostarosty. Pokud mám volno, nejradši ho trávím aktivně – pěší turistika, běh, kolo nebo nohejbal. Rád ale zajdu i do divadla nebo za dobrou hudbou.

5
Tomáš Dubský
Starostové a nezávislí

Pardubický kraj

Vysočina


48 let

starosta Vysočiny, člen předsednictva Sdružení místních samospráv ČR, dobrovolný hasič