CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Václav Vislous, MSc.

Jsem vystudovaný ekonom a manažer. Studoval jsem ekonomii na Institutu ekonomických studií FSV UK. Pod profesorem Michalem Mejstříkem jsem působil jako asistent při Národní ekonomické radě vlády (NERVu), kde jsem podepsán pod kapitolou o konkurenceschopnosti. A jako jeho vyslanec jsem byl poradcem ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Byl jsem také na stáži u McKinsey & Company.

Magisterské studium, obor Manažerské a finanční ekonomie, jsem absolvoval na francouzské HEC Paris. Po studiích jsem necelé dva roky působil v poradenské společnosti Arthur D. Little, kde jsem se věnoval především energetice. Poté jsem odešel do rodinného podnikání v oblasti výroby a prodeje nábytku.

Do politiky jsem vstoupil v roce 2018, kdy jsem se jako čerstvý člen Pirátů stal předsedou našeho opozičního zastupitelského klubu na MČ Praha 9. Jsem člen resortních týmů Finance a Energetika.

Hlavní oblast mého zájmu je adaptace ekonomiky na rozvoj nových technologií a trendů. Dále reflexe politiky boje proti klimatickým změnám (především v oblastech energetiky a dopravy).

14
Václav Vislous
Pirátská strana

Hlavní město Praha

Praha 9


33 let

zastupitel MČ Praha 9, projektový manažer