CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Václav Vislous, MSc.

Václav Vislous je vystudovaným ekonomem a manažerem a je předsedou Pirátů v Praze 9.

Václav Vislous získal bakalářské vzdělání na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (IES FSV UK) a navázal na něj magisterským studiem v oboru manažerské a finanční ekonomie na francouzské HEC Paris. Hlavními oblastmi jeho zájmu jsou udržitelná mobilita, moderní energetika a ekonomická konkurenceschopnost.

Během svých studií na IES FSV UK byl na stáži ve společnosti McKinsey & Company. Následně se stal asistentem prof. Michala Mejstříka v Národní ekonomické radě vlády, kde je spolupodepsán pod dokumentem Rámec strategie konkurenceschopnosti. Jako vyslanec prof. Mejstříka působil nějakou dobu jako poradce ministra na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

Od roku 2012 do roku 2014 Václav působil jako analytik v poradenské společnosti Arthur D. Little. Od roku 2014 se v rámci rodinné nadnárodní skupiny podílel na optimalizaci její finanční pozice prostřednictvím efektivní restrukturalizace půjček a také na řízení transformačních a strategických projektů a rozvoj nových mezinárodních klientů. V této souvislosti se v roce 2017 stal jednatelem a vlastníkem společnosti VILEN.

Od roku 2018 působí jako zastupitel městské části Praha 9, kde je dnes předsedou opozičního Zastupitelského klubu Pirátů. Na Radnici Prahy 9 působí v komisích životního prostředí a dopravy, a územního rozvoje. Působí také v republikových Resortních týmech Doprava, Finance a Průmysl.

Václav dále působí jako zástupce Pirátů ve výboru zastupitelstva hl. m. Prahy pro energetiku, je členem komise Rady hl. m. Prahy pro cyklistiku a vede pražský pirátský expertní tým pro energetiku. Václav se dále zapojuje do odborné práce v rámci pirátských resortních týmů Doprava, Finance a Průmysl a v rámci krajských týmů Doprava a Životní prostředí.

Václav je dlouhodobým příznivcem a propagátorem principů udržitelné a prostorově efektivní dopravy, elektromobility a moderního urbanismu.

Od roku 2021 je vlastníkem produktu v projektu CO2IN, jehož cílem je vytvoření důvěryhodného a škálovatelného nástroje pro dobrovolnou kompenzaci uhlíkové stopy (nejen) z dopravy.

Václav mluví kromě češtiny dalšími šesti evropskými jazyky (angličtina, ruština, němčina, italština, španělština a francouzština). Hraje ochotnické divadlo v Divadelním studiu Martiny Výhodové. Hraje na kytaru, příčnou flétnu a didgeridoo.

14
Václav Vislous
Pirátská strana

Hlavní město Praha

Praha 9


33 let

zastupitel MČ Praha 9, projektový manažer