CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Zdeněk Třos

Bydlím na Valašsku takřka celý svůj život a tento kraj mě formoval již od narození. Už pár let vlastním a provozuji ekologický veganský gastronomický koncept v Brně, který má i franšízovou pobočku v Praze. V byznysu i v životě se snažím prosazovat ekologické zájmy. Mám 17 let zkušeností v podnikání a 3 roky v politice. Jsem členem kontrolního výboru v Rožnově pod Radhoštěm, předseda v dozorčí radě jedné z městských firem a místopředseda Pirátů ve Zlínském kraji. Mám rád sport a přírodu.

K politice mě přivedli Piráti. Díky Pirátům jsem začal vidět světlo na konci tunelu. Do politiky jsem vstoupil, protože jsem měl už dost prospěchářů, kteří hledí jenom na své vlastní zájmy. Fascinovaly mě základní pirátské programové pilíře a obranné vnitřní mechanismy proti lidem, kteří by mohli být prospěchářští.

V byznyse i v životě se snažím prosazovat ekologické zájmy. Chci se věnovat činnostem, které zpomalí globální oteplování a budou spojené se zemědělstvím, jako například zadržování vody v krajině. Chci být hlasem živnostníků, malých a středních podniků, těch, kteří v této době pomoc potřebují. Chci zvýšit kvalitu veřejného stravování například podporou regionálních bio potravin a napomáhat ekologickému zemědělství. Přeji si, aby ekologické zájmy byly minimálně na stejné úrovni jako ekonomické. Pokud chce něco člověk ve společnosti změnit, musí začít u sebe.

3
zdenek-tros-2.jpg
Pirátská strana

Zlínský kraj

Rožnov pod Radhoštěm


39 let

majitel franšízového gastro konceptu, předseda dozorčí rady Komerční domy Rožnov