CHCI VĚDĚT VÍCE

BOJ S KORUPCÍ, NE UDÁVÁNÍ LIDÍ

O co usilujeme?

„Pusťte nás na ně“ – tak znělo heslo kampaně Pirátů před vstupem do Sněmovny v roce 2017. Chtěli jsme transparentnější stát a odhalovat korupci. A to jsme také dodrželi. Na vlastní náklady jsme zřídili tým analytiků, který nám s tím během čtyř let pomáhal. Z velkých kauz jsme si došlápli na OKD, střet zájmů premiéra Babiše či prodej aktiv české skupiny ČEZ v Bulharsku.

Transparentní veřejné finance a zakázky, boj s korupcí, daňovými úniky a oligarchy jsou hlavním pilířem programu Pirátů a Starostů. Nechceme si nechat rozkrást stát pod rukama a rozkutálet peníze daňových poplatníků na místa, kde už je nikdo nenajde.

Mělo by to ale platit i naopak: Kdo nekrade, nemá se čeho bát. Strach z oplétaček s policií často svazuje ruce poctivým úředníkům a politikům, kteří se snaží prosadit něco nového. I to je potřeba změnit.

Nevěřte lžím a falešným zprávám!

Nálepku, že jsme udavači nám dal sám pan premiér Babiš. Proč? Protože jsme se nebáli a posvítili si na něj. Jenže snaha odhalit spáchání závažného podvodu není udavačství. Vždyť jde o peníze každého z nás. A výsledek? Dle Evropské komise je Andrej Babiš ve střetu zájmů, europoslanci schválili rezoluci k jeho střetu zájmů a policie chce premiéra obvinit z dotačního podvodu. Pro nás platí padni, komu padni. Krást se nemá, a už vůbec ne, když jste premiér.

Řídíme se tím, co máme v programu!

Sdílet