CHCI VĚDĚT VÍCE

TÉMA MIGRACE BEREME VÁŽNĚ

O co usilujeme?

Vynucené kvóty nejsou řešení, pomoc musí být dobrovolná. Před nelegální migrací nemůžeme zavírat oči. Chceme, aby se lidé v Česku cítili bezpečně. Podle nás je nejlepší cestou hledat řešení na úrovni EU. Efektivní řešení totiž začíná za hranicemi Česka. Společně s evropskými státy budeme schopni lépe reagovat na výzvy, které migrace přináší, a spolupracovat se zeměmi, které jsou zdrojem migrace. Soustřeďme pomoc tam, kde problém vzniká, ať mu můžeme účinně předcházet. Azylovou a návratovou politiku chceme takovou, která rozlišuje mezi různými druhy migrace a má nástroje k tomu, aby rozhodnutí zůstávalo v našich rukou.

Nevěřte lžím a falešným zprávám!

Už vás někdo strašil tím, že vám nastěhujeme domů uprchlíky? Pak jste se stali terčem dezinformátorů. Lživý příspěvek začali šířit příznivci SPD již v srpnu 2018. Piráti ani Starostové nic podobného nikdy nenavrhli a do Česka nikdy žádné uprchlíky nezvali. Naším velkým tématem je naopak dostupné bydlení pro naše občany, které se dotýká statisíců lidí v nelehké životní situaci.

Stejně tak vybájené je tvrzení, že Piráti schvalují pašování migrantů a zavedení kvót pro migranty. Opět jde o nepravdivé výroky, které nás mají poškodit. Piráti se dlouhodobě staví proti povinným kvótám. Efektivní řešení hledat musíme, protože pouhé strašení migrační krizi nevyřeší. Zároveň odmítáme prohlubovat nenávist vůči jakýmkoliv skupinám lidí.

Řídíme se tím, co máme v programu!

Sdílet