CHCI VĚDĚT VÍCE

ROZŠÍŘENÍ PREVENCE MÍSTO ŠÍŘENÍ RIZIK

O co usilujeme?

Změníme přístup k protidrogové politice. Regulace, prevence a snižování rizik jsou účinnější nástroje než represe. Cíl je přitom prostý. Chceme snižovat výskyt problémů spojených s užíváním návykových látek. Nechceme, aby se ve veřejném prostoru volně vyskytovaly stříkačky nebo aby rodiny trpěly násilím způsobeným neléčeným alkoholismem.

Kromě snahy o systematické snižování rizik se zaměříme na regulaci trhu s konopím. Co pozitivního to přinese? Zdaněním konopí získáme do státní kasy 4 miliardy a další miliony korun ušetříme za represi. S konopím pod kontrolou zvládneme omezit černý trh. Zahraniční zkušenosti ukazují, že právě díky tomu se sníží jeho dostupnost pro děti a mladistvé. To, že prohibice není řešení, jsme si mohli historicky ověřit například u alkoholu.

Nevěřte lžím a falešným zprávám!

Výroky jako „Piráti chtějí nabádat lidi k fetování“ nejsou pravdivé. Chceme, aby byli lidé informovaní, a mohli tak předcházet rizikům, která zatěžují jak jedince a jeho okolí, tak sociální i zdravotní systém. S psychoaktivními látkami jsme spojováni hodně proto, že do debaty přinášíme i témata, před kterými ostatní raději uhýbají. My ale chceme politiku návykového chování, která přinese lepší výsledky. Rozhodně si nepřejeme, aby lidé propadali rizikové závislosti a marnili své životy. Celá řada Pirátů jsou rodiče a chtějí i pro své děti tu nejlepší budoucnost. Proto jako strana podporujeme prevenci rizikového návykového chování pomocí informovanosti a budování zdravých zájmů i vazeb.

Řídíme se tím, co máme v programu!

Sdílet