CHCI VĚDĚT VÍCE

V BRUSELU HÁJÍME ZÁJMY OBČANŮ, NE PÁR VYVOLENÝCH OLIGARCHŮ

O co usilujeme?

Premiér Babiš kope v Bruselu především za své vlastní zájmy (dotace pro své firmy), čímž oslabuje vyjednávací pozici České republiky a dělá z nás nespolehlivého partnera. Hrozí, že přijdeme o unijní peníze určené pro české občany, regiony a firmy.

My naopak zastupujeme všechny české občany a nasloucháme širokému spektru odborníků, zástupců regionů a firem i nevládního sektoru. Chceme přispívat k řešení společných evropských výzev, jako je transformace hospodářství, rozvoj regionů, ochrana práv a soukromí občanů na internetu, ochrana vody a krajiny pro příští generace či bezpečnost. Česko je součástí Evropské unie a je na naší vládě, jakou pozici si v ní dokážeme vytvořit. K tomu ale potřebujeme jasnou vizi, která současné vládě chybí.

Členství v EU přináší výhody nám všem. Například mladým usnadňuje studium v zahraničí, můžeme volně cestovat, podnikatelům pomáhá přístup na společný trh, regiony získávají podporu v rozvoji. Tyto výhody si chceme udržet. Chceme, aby Česko díky evropské spolupráci prosperovalo.

I proto je nezbytné, aby česká vláda nekopala pouze za dotace pro premiérovy firmy, ale podílela se zodpovědně na směřování Evropské unie. Náš hlas bude více slyšet, pokud budeme sebevědomým a konstruktivním partnerem.

Nevěřte lžím a falešným zprávám!

Už se vás někdo snažil přesvědčit, že jsme vazalové Bruselu? Že údajně nehájíme české zájmy a dostáváme „noty z Bruselu“? Tyto lživé zkratky o nás šíří dezinformátoři, ale i premiér Babiš. Ten se totiž bojí, že ztratí přístup k dotacím pro své firmy. Andrej Babiš rád před svými voliči útočí na Brusel. Čerpat evropské dotace ve velkém mu ale problém nedělá. A to ani, když je to proti pravidlům, na kterých jsme se všichni dohodli.

VĚTŠINOVÉ HLASOVÁNÍ V RADĚ EU

Omezení daňových rájů, vlivu oligarchů či Ruska a Číny i lepší ochrana peněz pro Česko. To vše by přineslo rozšíření hlasování kvalifikovanou většinou v Radě Evropské unie i na oblast společné daňové a zahraniční politiky nebo evropského rozpočtu.

Již dnes se v Radě Evropské unie u řady témat hlasuje právě tímto způsobem, jde tak o zaběhlou praxi. Premiéru Babišovi by se pochopitelně nelíbilo, kdyby došlo k omezení moci oligarchů, kteří by tak dále nemohli zneužívat pravidla a evropské peníze. Proto šíří ohledně hlasování kvalifikovanou většinou zavádějící informace a straší lidi.

Zrušení jednomyslnosti by pomohlo například v boji proti daňovým rájům, protože státy jako Lucembursko nebo Irsko jejich omezení blokují, neboť kapři si svůj rybník pochopitelně nevypustí. V zahraniční politice by umožnilo Evropě vystupovat silněji a jednotněji, po čemž koneckonců často volá i vládní hnutí ANO.

POSÍLENÍ ROLE EP

Že chceme více moci do Bruselu? Chceme jen vyváženější rozhodovací pravomoci. Do Evropského parlamentu volí občané celé Evropské unie své zástupce přímo, a když něco chtějí, obrací se právě na ně. Ti ale nemají často možnost hlas těchto občanů - Vás - přinést ke stolu, jelikož u stolu sami chybí. Proto chceme, aby i Evropský parlament měl možnost navrhovat legislativu.

Chceme, aby měl výhody z evropské spolupráce každý. K tomu ale musíme být sebevědomý, spolehlivý a konstruktivní partner při jednáních. To je cesta, jak být v Evropě skutečně slyšet!

Řídíme se tím, co máme v programu!

Sdílet