CHCI VĚDĚT VÍCE

ČISTÝ VZDUCH PRO VŠECHNY, NE DAŇ Z DÝCHÁNÍ

O co usilujeme?

Příroda dostává v posledních letech vážně zabrat. Usychají lesy, ubývá podzemní voda a po celé planetě vymírají živočišné druhy. Zažíváme čím dál tím teplejší léta a extrémnější počasí. Pokud chceme zachovat zdravou přírodu i pro naše děti, musíme změnit náš přístup k životnímu prostředí.

Chceme, aby měl každý možnost dýchat čerstvý vzduch, měl přístup ke kvalitní pitné vodě a nemusel se v létě bát, že se ve městě uvaří. Není to žádný rozmar, jde o zdraví nás všech. Znečištěné ovzduší způsobuje respirační onemocnění, kontaminovaná voda ohrožuje lidi i zvířata. Stačí se podívat, co se stalo s rybami v řece Bečvě.

Nevěřte lžím a falešným zprávám!

Dezinformátoři se vás budou snažit přesvědčit, že zavedeme gigantickou novou „daň z dýchání” z CO2 s cílem potrestat lidi. Prosím, nevěřte tomu. Planeta je v krizi a my se musíme snažit vypouštět méně emisí - ale problém není jen u nás. Aby evropské továrny nesoutěžily neférově s těmi, které vypouští hodně zplodin, podpoříme evropský návrh na přídavné poplatky pro ty dovozce, kteří vyrábějí špinavě

Stejně tak jsou Piráti a Starostové démonizováni ve spojitosti s tzv. Green Dealem, tedy Zelenou dohodou pro Evropu. Ten Andrej Babiš v Bruselu podpořil, protože v něm vidí příležitost získat peníze pro svoje firmy. Evropské investice do udržitelnější ekonomiky ale musí sloužit všem - a my se postaráme, aby neskončily jen v peněžence jednoho člověka.

Chceme rozumnou a zodpovědnou zelenou politiku, na kterou lidé nedoplatí. Ani penězi, ani zdravím.

Řídíme se tím, co máme v programu!

Sdílet