CHCI VĚDĚT VÍCE

DŮSTOJNÉ STÁŘÍ, NE STRAŠENÍ SENIORŮ

O co usilujeme?

Každý má právo prožít důstojné stáří. Mít své jistoty a vědět, že ho stát nenechá na holičkách. To se neobejde bez vytvoření stabilního a finančně udržitelného důchodového systému. Garantujeme, že nesnížíme důchody a jejich zákonnou valorizaci. Podpoříme ty, kteří i v důchodovém věku chtějí z vlastní vůle nadále (například na částečný úvazek) pracovat.

Není to ale jen o systému důchodů. Stále máme co zlepšovat v oblasti domácí péče. Chceme, aby lidé měli šanci prožít své stáří doma. Proto podporujeme rozvoj služeb pro seniory a dostupnost domácí péče.

Seniory a jejich potřeby respektujeme. Své místo mají nejen v našem programu, ale i mezi Piráty a Starosty. Našimi členy i příznivci jsou senioři, kteří s námi sdílí svou bohatou životní zkušenost, ale i problémy, se kterými se aktuálně potýkají. Díky tomu náš program nabízí řešení situací, které nelze nadále odkládat. Piráti a Starostové jsou otevřeni každému, kdo má zájem se přidat a přiložit ruku k dílu, bez ohledu na věk. Podívejte se na náš projekt Senioři na palubě a zjistěte více.

Nevěřte lžím a falešným zprávám!

Také už jste slyšeli, že Piráti chtějí údajně seniorům odebrat řidičáky či volební právo? Nebo že je údajně mají nutit žít s jinými osobami, převelet je do domova důchodců, omezovat jim přístup ke zdravotní péči či zavést hromadné hroby? Nic z tohoto výčtu není pravda! Je to lidsky odporné strašení těch, kteří si už během koronavirové krize užili strachu až až. Jsou to výroky, které bez přiložení jediného důkazu šíří dezinformátoři, ale bohužel i někteří politici.

A jak je to ve skutečnosti? Volební právo chceme například v komunálních volbách rozšířit o mladší voliče, volba s kým budou lidé žít je svobodné rozhodnutí každého z nás a dostupná zdravotní péče pro všechny a ve všech koutech republiky je jednou z priorit našeho programu.

Se seniory spolupracujeme na řešeních, která zvýší kvalitu jejich života. I na tom, aby byl důchod za odměnu, ne za trest. Žádná diskriminace se nekoná. Senioři celý život tvrdě pracovali a my jsme jim vděční za to, co udělali pro tuto zemi.

Řídíme se tím, co máme v programu!

Sdílet